Євробачення 2022: український гурт Kalush Orchestra здобув перемогу

Гурт Kalush Orchestra з піснею «Стефанія» здобули третю для України перемогу на цьому конкурсі

У ніч із 14 на 15 травня на пісенному конкурсі Євробачення 2022 переміг український гурт Kalush Orchestra з піснею «Стефанія». Це вже третя для України перемога на цьому конкурсі.

Про це стало відомо під час прямої трансляції конкурсу на YouTube.

Друге місце дісталося Великобританії, а третє — Іспанії.

Професійне журі дало Україні 192 бали. Від глядачів наша країна отримала 439 балів.

До фіналу потрапили 25 країн. Росія цьогоріч участі в конкурсі не приймала через війну проти України.

Лідер українського гурту «Kalush Orchestra» у фіналі після номеру закликав Європу врятувати захисників Маріуполя.

«I ask to all of you: please, help Ukraine, Mariupol, help Azovstal! Right now! (в перекладі з англ. – «Я прошу усіх вас: будь ласка, допоможіть Україні, Маріуполю, допоможіть Азовсталі! Негайно!», – сказав Олег Псюк.

Після даного заклику багато, хто почав думати, що представників України з конкурсу можуть дискваліфікувати, оскільки Євробачення має доволі жорсткі правила. Втім, організатори заявили, що заклик «має гуманітарний, а не політичний характер».

«Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в цей момент і вважаємо, що заяви Kalush Orchestra та інших виконавців, які висловлюють підтримку українському народу, мають гуманітарний, а не політичний характер», – йдеться у повідомленні.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України помітила, що після того, як гурт Kalush Orchestra у фіналі конкурсу Євробачення 2022 закликав допомогти захисникам Маріуполя, пошуковий запит слова «Азовсталь» у Google збільшився у кілька разів.

Окремий загін спеціального призначення «Азов» подякував гурту Kalush Orchestra за підтримку.

«Дякуємо гурту KALUSH ORCHESTRA за підтримку! Слава Україні!«, – написано на офіційній сторінці «Азову» у Twitter.

Переможців привітав і президент України Володимир Зеленський та запевнив, що влада зробить усе, щоб прийняти фінал пісенного конкурсу у Маріуполі, який зараз тимчасово окуповано росіянами. Український лідер також подякував всім, хто відправляв за них голоси.

«Наступного року Україна прийматиме Євробачення! Втретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників та гостей Євробачення приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований», – написав Зеленський у Facebook.

Джерело: stopcor.org

DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий