
В Україні офіційно дозволили використовувати системи оповіщення для оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Відтепер сирени та інші системи оповіщення можуть щодня використовуватися о 09:00 для вшанування пам’яті загиблих унаслідок війни. Також їх дозволили застосовувати під час всеукраїнської акції «Запали свічку», яка проходить у четверту суботу листопада на вшанування жертв Голодомор 1932—1933 років.
«Формуємо нову культуру пам’яті. Щоденна хвилина мовчання – важлива її складова і прояв нашої поваги до полеглих захисників і захисниць, цивільних громадян», — зазначила Свириденко.
Щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання о 09:00 запровадили указом Володимир Зеленський у 2022 році як символ пам’яті, вдячності та єдності українців.
Так, 11 лютого 2026 року Верховна Рада закріпила проведення хвилини мовчання на законодавчому рівні.
Також із липня 2025 року застосунок Повітряна тривога щодня нагадує українцям про хвилину мовчання о 09:00.