Відсьогодні внутрішньо переміщені особи, які проживають на Дніпропетровщині, можуть подавати заяви на отримання субсидії на оренду житла. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства соціальної політики України.
Допомога надаватиметься за умови, що орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами, ВПО не отримують від держави допомогу на проживання та не є учасниками програми «Прихисток», витрати на оренду перевищують 20% сумарного доходу сім’ї або особи.
Розмір відшкодування визначатиметься індивідуально. Враховуватиметься:
- рівень доходів та кількість членів родини;
- вартість оренди житла.
Умови отримання субсидії:
- ваше житло пошкоджене/зруйноване або знаходить на окупованих територіях,
- у вас є укладений договір про оренду житла,
- орендар і орендодавець не повʼязані родинними відносинами,
- ВПО не отримують від держави допомогу на проживання та не є учасниками програми «Прихисток»,
- витрати на оренду перевищують 20% сумарного доходу сім’ї або особи.
Оформити субсидію можна офлайн, подавши заяву до Пенсійного фонду України чи в ЦНАП, або ж онлайн через портал електронних послуг ПФУ. Також необхідно надати офіційний договір оренди житла.
Важливо: внутрішньо переміщені особи можуть одночасно отримувати як субсидію на оренду, так і субсидію на житлово-комунальні послуги.