У Дніпрі відкрили станцію, де переробляють сміття та перетворюють на прикраси


У Дніпрі відкрили сучасну станцію з переробки сміття, де можна навчитись сортувати його, перероблювати його на вторинну сировину, а потім створювати з нього прикраси та речі для побуту. Про це повідоммили у пресслужбі Дніпровської міської ради.

Ініціювали створення такої станції група активістів з громадської організації «Underground Dnepr». Вони вже не перший рік сортують та перероблюють сміття, а також привчають до цієї справи дніпрян та гостей міста. Першу станцію вони відкрили два роки тому.

«Це вже наша друга станція, приміщення якої ми вирішили орендувати майже в середмісті Дніпра. На цій станції, крім переробки та прийому сміття, ми ще й відкрили майстерню, в якій можна створити різні прикраси з переробленого непотребу», – розповів засновник проєкту «Underground Dnepr» Олександр Гречка.

Станція обладнана подрібнювачем для пластику та гідравлічним пресом.

Донька Олександра, Ангеліна, створює різні речі зі сміття.

«Наразі я роблю екосумку з переробленого пластику. Мій тато перероблює пластик на горошини, а я з них шию сумку, з якою можна вийти прогулятись або сходити в магазин і там використовувати її замість пластикового пакету», – говорить дівчина.

Начальниця управління департаменту екологічної політики міськради Ірина Козлова зазначає: для Дніпра дуже важливо відповідати принципу у збиранні та сортуванні сміття. Наразі в екокомітеті Верховної Ради підтримали проєкт закону з управління відходами.

«Цей проєкт запровадить принцип «забруднювач платить»: за вторинну сировину сплачуватимуть не лише пересічні громадяни, які її споживають, а насамперед виробник цієї продукції», — каже Ырина.

Приносити сміття та вчитись сортувати його можна за адресами: вул. Філософська, 19-А (четвер, субота 10:00 до 14:00) та Запорізьке шосе, 56 (перша та третя неділя місяця з 10:00 до 12:00).

dneprnews.info

Главный редактор новостного портала DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий