Як худнути та не зриватися на шкідливі продукти


У багатьох із нас слово «дієта» асоціюється з жорсткими обмеженнями у харчуванні. Проте у довгостроковій перспективі відмова від улюблених продуктів може призвести до зростання тяги до трансжирів, простих вуглеводів та переїдань.Експерти ресурсу LIVESTRONG.com виділили головні помилки під час дотримання дієти, які призводять до зривів.Якщо під час дієти ви оточуєте себе прісною їжею і щодня їсте одне й те саме, то це перший крок до невдачі, передає life.liga.net

«Якщо ви не насолоджуєтесь їжею, це може призвести до відчуття обмеження та тяги до шкідливих продуктів», – пояснює дієтологиня Діджей Блатнер.

Додайте у свій раціон інгредієнти, які приносять вам задоволення. Практикуйте помірність, а не повністю виключайте улюблені страви.

Також дієтологиня Ольга Безугла в інтерв’ю для LIGA.Life порадила дотримуватись «правила різноманітності». Адже раціон має складатися з різних джерел поживних речовин, макро- та мікронутрієнтів: мінералів та вітамінів.

«Джерело білка – це не тільки м’ясо, але й риба, яйця, молочні продукти та рослинний білок: бобові та гриби. Вуглеводи переважно цільнозернові – гречка, рис, перлова крупа, булгур, а також фрукти та овочі. Жири – це риба, вершкове масло, авокадо, насіння льону, кунжуту, горіхи, сало та рослинні олії (оливкова та лляна). Сьогодні з’їли одне джерело білку, завтра – інше. Так з кожною групою продуктів», – радить дієтологиня.

Білок – цінна поживна речовина. Оскільки вона забезпечує якісне насичення.

Дослідження 2015 року показало, що білок сприяє контролю споживання їжі і зменшенню порцій протягом дня. Наприклад, жінки, які починали свій день зі сніданку з високим вмістом білка, почувались більш задоволеними після їжі та споживали менше калорій в обід.

Не виключайте білок під час схуднення. Прагніть до приблизно 1,3 г білку на кілограм ваги. Тобто, якщо ви важите 90 кг, вам слід прагнути до 117 г білку щодня.

Пам’ятайте, морепродукти, м’ясо та яйця наповнені білком. Серед рослинної їжі також багато білкових продуктів: горіхи, насіння, соєві продукти (тофу) та бобові.

Велика перерва між споживанням їжі або нехтування певною групою продуктів (наприклад, джерелами білків, вуглеводів та жирів) може призвести до почуття голоду.

«Голодні люди відчувають тягу до джерел швидкої енергії, наприклад, до цукру та ласощів», – пояснює Блатнер.

Для розв’язання цієї проблеми завжди майте під рукою інгредієнти для кількох швидких та збалансованих страв. Ви також можете піти на крок далі і підготувати перекус заздалегідь.

Якщо ви забуваєте поїсти, то поставте нагадування на телефон про сніданок, обід, перекуси та вечерю.

«Тяга до шкідливих продуктів іноді може бути «сигналом» про негативні емоції. Наприклад, що ви напружені, перевантажені, роздратовані або втомлені», – пояснює Блатнер. Так легко сформувати негативну звичку заїдання емоцій.

Складіть список ідей (що не включають споживання їжі), які б допомогли подолати негативні емоції та покращити настрій. Наприклад, коли ви напружені, прийміть ванну. Якщо ви втомилися, поспіть або підіть на прогулянку.

dneprnews.info

Главный редактор новостного портала DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий