У День турботи українців заохочують піклуватися про найближчих людей під час COVID-19

4 червня, Дніпро — У День турботи українцям нагадують щодня піклуватися про близьких старшого віку. Таку кампанію “365 днів турботи” започаткував українсько-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я”. Проєкт впроваджується, аби зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності українців від неінфекційних захворювань. 

В Україні неінфекційні захворювання є причиною 84% усіх смертей. НІЗ та смертність через них у найближчі десятиліття зростатиме, якщо вже зараз не почати контролювати фактори ризику виникнення неінфекційних захворювань нездорового харчування, недостатньої фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, забруднення повітря. 

У Дніпропетровській області середня тривалість життя жінок – 76 років, а чоловіків – 66. У той же час в Європі жінки живуть на 8 років, а чоловіки на 13 років довше.

Керівник проєкту «Діємо для здоров’я» Доктор Джума Худоназаров коментує: «Фокус нашого проєкту полягає у зменшенні передчасної смертності, захворюваності та інвалідності від таких неінфекційних захворювань, як серцево-судинні захворювання та діабет. Україна має один із найвищих показників смертності від серцево-судинних захворювань у Європі. Майже 35 % чоловіків, які помирають від НІЗ, не досягають 60 років. Проєкт працює за трьома напрямами, які пов’язані із політиками та послугами у сфері охорони здоров’я і взаємодії із населенням для зміни поведінки. Ми винесли проблему НІЗ за межі сектору охорони здоров’я: в основі у нас знаходиться профілактика НІЗ, але із залученням освітніх, соціальних, академічних інституцій, центрів громадського здоров’я, а також роботою із територіальними громадами».

Пріска Депнерінг, заступниця директорки Швейцарського бюро співробітництва в Україні, коментує: «Швейцарська програма співпраці з Україною до 2023 року у сфері охорони здоров’я націлена покращити управління у секторі охорони здоров’я, забезпечувати якісні та доступні медичні послуги, підвищувати медичну грамотність. Неінфекційні захворювання загрожують стійкості та погіршують сталий розвиток України. Тому Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримала проєкт «Діємо для здоров’я», щоб українці мали сталий доступ до якісних послуг із профілактики та контролю НІЗ на первинній ланці надання медичної допомоги та змінювали свій спосіб життя на більш здоровий».

Юрій Корягін, регіональний координатор проєкту “Діємо для здоров’я” у Дніпропетровській області, зазначає: «Щороку у Дніпропетровській області 65% смертей становлять на серцево-судинні захворювання, а 14% – на онкологічні захворювання. Завдяки проєкту “Діємо для здоров’я” лікарі та медсестри закладів охорони здоров’я зможуть отримати сучасні матеріали для ефективного консультування та профілактичної роботи з неінфекційних захворювань серед мешканців громади».

Люди з неінфекційними захворюваннями більш уразливі до захворювання на COVID-19 і мають вищий ризик померти від ускладнень. В Україні понад 75 % смертей від ускладнень, пов’язаних із COVID-19, спостерігають серед людей старших 60 років. За результатами дослідження, проведеного GRADUS у рамках кампанії «365 днів турботи», люди старшого віку сприймають турботу, як зустрічі (72 %) та спілкування (72 %) зі своїми рідними, а також поради про здоров’я (54%). Водночас 48 % опитаних 25–45 років хочуть більше піклуватися про своїх рідних, аніж зараз, проте їм не вистачає грошей (70 %) та часу (40 %).

Кампанія «365 днів турботи» складається із простих та дієвих порад на кожен день, щоби спростити турботу про рідних. Ці поради можна знайти у соціальних мережах проєкту та Центру громадського здоров’я МОЗ України, а також на сайті кампанії.

«За роботою та життєвими турботами, ми інколи забуваємо подбати про наших батьків, бабусь, дідусів. Але саме вони можуть жити із неінфекційними хворобами і під час COVID-19 мати менше можливостей отримати належну медичну допомогу. “365 днів турботи” це нагадування усім нам про важливість приділяти увагу тим, хто чекає нашої допомоги» додає Юрій Корягін.

З нагоди старту кампанії у Києві в Парку Шевченка відкрили зону турботи. Містяни та гості міста зможуть безкоштовно зробити унікальну листівку для своїх рідних із турботливою порадою про здоров’я та відправити її у будь-який куточок України.

Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» (Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні) має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності від НІЗ. Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Проєкт реалізується на національному, регіональному (Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях) та територіальному рівнях (робота із громадами). Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті та у Фейсбуці проєкту.

DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий