Краса без жорстокості. Що таке cruelty-free або етична косметика

Останні десятиліття у світі все більше говорять про етичний образ життя усвідомлене споживання, сортування і переробка відходів, відмова від продуктів, що завдають шкоди тваринам. У цей ряд входить і використання cruelty-free-косметики.

Косметика буває декоративною та доглядовою, різних цінових сегментів, а також — етичною і неетичною.

Етична косметика — це косметичні засоби, які не тестують на тваринах. Іноді до етичної косметики відносять продукцію з вегетаріанським складом: медом, бджолиним воском, кармінової кислотою, одержуваною з комах, ланоліном або цистеїном.

Чому тести на тваринах це погано

Зазвичай ми не знаємо, що відбувається з косметикою або парфумерією до того, як вони потраплять до нас. Часто це страшні речі, які підтримують багато великих компаній.

Наприклад, промисловий тест Драйза (має на меті виявити здатність речовини подразнювати слизисті оболонки ока). Для цього беруть кролів або котів, які перебувають у повній свідомості, міцно фіксують у певних лещатах (схожі на металеві комірці, так тварина не може лапою потерти око) і наносять на рогівку ока тестовану речовину, спостерігаючи процеси, що будуть відбуватися з оком, до повного відмирання рогівки (від одного до трьох тижнів). Іншими, не менш разючими, є тести на виявлення подразнення шкіри. Для цього кролів, морських свинок, собак та котів голять, знімають шкіру і втирають у рану досліджувану речовину.

У 2013 році  Євросоюз повністю заборонив тестування косметичних засобів на тваринах.  Українське законодавство досі не регулює тестування на тваринах. В Україні тестування продукції на тваринах не є обов’язковим, але, за даними UAnimals, досліди над тваринами продовжують проводити в багатьох українських установах.

На думку деяких вчених  дані, отримані у результаті тестів на тваринах, не є надійними для дослідження у галузі здоров я людини.

Які існують альтернативні методи тестування косметичних препаратів?

Найбільш поширені методи, які активно використовують виробники:

тести in vitro (тест у пробірці) на моделі людської шкіри;

тести з використанням білкової мембрани;

комп’ютерне моделювання;

клінічні дослідження на добровольцях.

Як визначити етичну косметику?

  1. Перевірити маркування.

Існує кілька сертифікатів, які засвідчують cruelty-free статус косметики. Це Leaping Bunny, сертифікат PETA (Beauty Without Bunnies), а також Choose Cruelty Free.

Інші логотипи з кроликами на пакуванні засобів можуть виявитися підробками та не гарантують етичності продукції.

  1. Замовити документи у виробника.
  2. Використовувати спеціальні додатки, наприклад, Bunny Free. Уньому є пошук за назвою та функція сканування штрих-коду.

Де шукати етичні марки косметики?

На закордонних сайтах (перевірте сертифікати) та в аптеках. Наприклад, у мережі Моя еко аптека можна придбати косметику французького бренду Coslys та  американського Mambino Organics.

Ці компанії не використовують в своїх продуктах хімічні компоненти, віддаючи перевагу натуральним речовинам, отриманим з рослин, ефірних масел і рослинних екстрактів. Для обробки сировини використовуються прості неагресивні процеси — змішування, емульгування, нагрівання, охолодження і т.п. Не тестують свою продукцію на тваринах, використовуючи для перевірки альтернативні методи тестування. Навіть виробництво спроектоване біогеологами з безпекою для навколишнього середовища.

Перейти на етичну косметику не важко, вона існує у різних цінових сегментах та дедалі більше входить до нашого життя. Користуйтеся, будьте гарними та свідомими!

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий