Написання договорів

Необхідно відзначити зростання рівня правової свідомості українських громадян, які прагнуть оформляти свої відносини з іншими особами, контрагентами, колегами по бізнесу на папері, не довіряючи усним домовленостям та обіцянкам. Складання договору https://astarta-law.com.ua/napisannya-dogovoriv/ дозволяє внести в процес передбачуваність, стабільність та надійність, отримати на руки документ, на основі якого, якщо знадобиться, можна буде відстоювати свої інтереси в досудовому порядку або в під час судового розгляду.

Складання договору дозволяє зафіксувати як сам предмет домовленості, так і систему прав та обов’язків уклавших його сторін. Слід зазначити, що необхідність раптового складання та підписання договору містить чималі ризики, оскільки будь-яка людина, що не володіє широкими знаннями в галузі закону та права, може ненавмисно допустити прикрий промах, що тягне серйозні неприємності. Спроби самостійного написання тексту документа чреваті тим, що договір може бути визнаний не дійсним.

Будь-яка неточність, подвійний сенс формулювань, помилка в написанні реквізитів та вихідних даних договірних сторін може бути використана недобросовісним контрагентом в своїх корисливих цілях. Позиції нібито укладеної домовленості можуть лежати поза межами дозволених видів діяльності, текст нерідко не містить необхідної інформації, предмет договору вказано неочевидно, внаслідок чого такий документ судом не зізнається, і угода вважається такою що не відбулася.

Як скласти коректну угоду

Фахівці юридичної компанії «Астарта» рекомендують:

  1. Спочатку необхідно хоча б у загальних рисах вивчити галузі права, які стосуються тематики укладаємого документа. Жоден пункт не має йти всупереч букві закону.
  2. Максимально точно фіксувати відправні відомості про сторони процесу – ПІБ, реєстраційні дані тощо.
  3. Найбільш ретельно викладати суть предмета домовленості, чітко описуючи права та обов’язки сторін. Слід повністю виключити ймовірні різночитання.
  4. Слід переконатися, що договірні сторони однаково розуміють суть документа та укладають угоду про одне й те ж.
  5. Потрібно вимагати, щоб багатосторінковий документ підписувався на кожній сторінці, а у кожної зі сторін залишався екземпляр.
  6. Укладаючи угоду з юридичною особою, необхідно перевірити наявність у представника необхідних повноважень. Якщо його права не прописані в Статуті підприємства, або він не може пред’явити довіреність, співпрацювати з ним не можна.

Пропонуємо вам виключити всі ризики, звернувшись за допомогою до досвідчених фахівців юридичної компанії «Астарта» astarta-law.com.ua, які допоможуть правильно скласти текст договору, а також супроводжуватимуть угоду на всіх етапах.

DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий