Кабінет Міністрів України розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Тепер її коштом об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) зможуть купувати та улаштовувати сонячні панелі, інвертори, системи зберігання електроенергії та інше допоміжне обладнання.
Відповідні зміни 5 липня було внесено до Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії.
Як повідомляє «Урядовий портал», за розширеною програмою ОСББ та ЖБК зможуть отримати кредит до п’яти мільйонів гривень терміном до п’яти років під 7%. Крім того, після втілення проєкту вони можуть податися на програму «ГрінДІМ» і компенсувати ще 70% його вартості (за програмою компенсується 1 млн грн на сонячні панелі та 2 млн грн на теплові насоси).
Щоб скористатись програмою, керівництво ОСББ чи ЖБК має:
Подати заявку до одного із 46 банків, які співпрацюють з державою за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»;
Надати пакет необхідних документів, встановлених банком.
Окремо передбачено програму для населення – запровадження кредитів на встановлення сонячних панелей та вітрових електростанції з системами накопичення під 0 % річних. Кредит надається без застави. Держава повністю компенсує відсоткову ставку. Сума кредиту може складати до 480 тис. грн, а термін кредитування – до 10 років. За цією програмою можна придбати станції потужністю до 10 кВт.
Запроваджено обмеження строків до 90 календарних днів для придбання та встановлення гібридних систем електропостачання у власних домогосподарствах за рахунок державної підтримки. Передбачено, що у разі невстановлення фізичною особою відповідного обладнання, вона має повернути отриману державну допомогу (компенсація відсоткової ставки) та в подальшому сплачувати відсоткову ставку за користування банківськими коштами у повному обсязі.
Порядок моніторингу цільового використання встановленої гібридної системи електропостачання здійснюватиметься шляхом надсилання фізичною особою уповноваженому банку засобами електронного зв’язку фотографії з відміткою геолокації, а також даних про обсяги споживання електроенергії по особовому рахунку.
Обидві програми стартують 20 липня. В першій хвилі до їх реалізації залучені державні банки, зокрема “ПриватБанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк”. В подальшому планується розширення програми та долучення до неї інших банків.
Для малого та середнього бізнесу передбачено розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» на купівлю та встановлення електрогенераційних установок, які працюють на газу. Зокрема, можна придбати і встановити газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки. Максимальна сума відповідного пільгового кредиту становить до 150 млн гривень, а термін кредитування – до 10 років під 5-9% з кредитними «канікулами» 6-12 місяців.
Для деокупованих і прифронтових територій уряд запровадив покращені умови: збільшений термін кредиту та ліміт і знижена відсоткова ставка. Компенсація відбувається до 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі. Ліміт та термін програми збільшені до 150 млн та до 10 років.
Великий бізнес може отримати кредит на 5-7 років з процентною ставкою 14-16% для розбудови альтернативної генерації.
Джерело: sobitie.com.ua