У Дніпрі відкрили пам’ятник пилососу «Ракета»


Мініскульптуру проєкту «Відчуй Дніпро», виготовлену скульптором Федором Бушмановим, розмістили на пішохідному бульварі по оновленій вулиці Короленка. Місце розташування символічне – навпроти міського «Будинку побуту».

Пилосос «Ракета» почали виготовляти на Дніпропетровському агрегатному заводі у 1956 році, а продавали далеко за межами України.

«Пилосос «Ракета» ми випускали до 2000 року. Було дуже багато моделей. Він мав попит: продукцію відправляли у Чехію, Польщу, Румунію, Індію. Наш пилосос навіть побував на космічній орбіті! Особливість «Ракети» була у тому, що він не тільки втягував сміття, а й видував повітря. Тож білили квартири саме цим пилососом. Нам дуже приємно, що молодь згадала про цей етап з історії нашого міста та заводу, і тепер у Дніпрі з’явилася така мініскульптура», – розповіла представниця Дніпропетровського агрегатного заводу Тетяна Хансель.

Найбільш відомою моделлю став пилосос «Ракета-7». Цей апарат виготовлявся вручну, дуже ретельною була перевірка якості виробу. Мабуть тому пилососи з космічною назвою й досі працюють у багатьох сім’ях. До речі у Дніпрі також вироблялися і інші марки пилососів, зокрема, «Чайка, «Вихрь», «Буран».

Як зазначила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Дар’я Біла, під час відкриття мініскульптури, проєкт «Відчуй Дніпро» має не лише культурне та історичне значення для міста – він став новою туристичною принадою.

Автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян додав, що нині на етапі виготовлення ще п’ять мініскульптур, які найближчим часом з’являться у Дніпрі: «Загалом ми маємо ідеї щонайменше ще на 70 мініскульптур. Звичайно, не усі вони будуть втілені у життя, але плани та бажання є, тож чекайте на нові скульптурки».

У межах проєкту «Відчуй Дніпро» за підтримки програми «Культурна столиця», окрім «Пилососа «Ракета»», вже було встановлено 10 мініскульптур: фанат «Дніпра», печиво «Дніпро», студентська заліковка, трамвайчик, дніпровська ракета, марафонець Дніпра, диригент Гурген Карапетян, міст Олександра Поля, «Кіт Василь», катеринославська цегла.

dneprnews.info

Главный редактор новостного портала DneprNews.info

Rate author
Новостной портал Днепра
Add a comment

Будь ласка, оберіть мову для подальшої роботи на сайті