СБУ викрила державних виконавців Дніпра на розкраданні мільйонів гривень

Служба безпеки України у Дніпропетровській області заблокувала протиправну діяльність місцевих державних виконавців. Задокументовано, що вони привласнювали кошти з депозитних та авансових рахунків держструктури.
За попередніми розрахунками, всього за рік зловмисники вкрали майже 5 млн гривень.
Як встановили правоохоронці, розкрадалися кошти, які в рамках виконавчих проваджень боржники переводили на рахунки державної установи.
Організаторами схеми, за наявною інформацією, виявилися керівники двох структурних підрозділів Державної виконавчої служби Дніпра. У спільники вони долучили підлеглих.
Маючи безпосередній доступ до програмно-технічних комплексів Державної виконавчої служби та Державної казначейської служби України, посадовці вдавалися до шахрайства на етапі формування платіжних доручень.
У реквізитах, замість реального отримувача коштів, вказували банківський рахунок підконтрольної фізичної особи-підприємця. В окремих випадках у платіжках фігурували рахунки родичів «ділків» чи й їх власні.
У ході санкціонованих обшуків у службових приміщеннях та місцях фактичного проживання учасників оборудки виявлено:
— грошові кошти, ймовірно отримані незаконним шляхом;
— комп’ютерну техніку та документацію із доказами протиправної діяльності.
За фактом правопорушень розпочато кримінальні провадження за ст.ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
За результатами проведення відповідних експертиз, організаторам та учасникам протиправної схеми планується повідомити про підозру за скоєння вказаних злочинів та додатково за ст. 366 КК України.
Наразі триває досудове розслідування для виявлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.
Заходи із викриття незаконної діяльності проводило Управління СБУ в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра.
Довідково: згідно Публічного звіту керівника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у 2020 році у Дніпропетровській області стягнуто понад 86 млн грн заборгованості по заробітній платі на користь понад 10 000 осіб.
5 млн грн – це майже 6 % від цієї суми. Як мінімум, кілька сотень людей так і не дочекалися своєї заробітної плати.
Джерело: Публічний звіт Івана Легостаєва, керівника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) за 2020 рік.
Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий