Новости Днепра

Депутат міськради Ігор Горб обманним шляхом отримав землю, яка була призначена ветерану АТО

Нещодавно нашим журналістам стало відомо довгу історію боротьби ветерана АТО, щодо отримання земельної ділянки, відповідно до п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

14 лютого 2019 року відбулося чергове засідання депутатів Шевченківської районної ради, куди прийшли і наш журналіст разом з представниками Ветеранського Братства та Національним корпусом з метою зустрітися з одним із депутатів, Ігорем Горбом.

Введення

Заяви ветеранів АТО на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і розвиток подій набуває неочікуваних обертів. На одну із таких справ звернули увагу журналісти АСПІ.

Дніпрянин Костянтин Корнєв, учасник бойових дій, екс-боєць 2-го стрілецького батальйону Національної гвардії України, став одним із тих, хто, навіть маючи перевагу у першочерговому оформленні землі, не може її отримати. Дніпровська міська рада, управління Держгеокадастру у Дніпровській області, а також Дніпропетровський адміністративний окружний та Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд відмовили Костянтину Корнєву у праві першочергового оформлення земельної ділянки. З його слів журналістам стало відомо, що подані до Дніпровської міської ради документи на земельну ділянку просто зникли після їх передачі. Через деякий час стало відомо, що ця ж ділянка вже у процесі оформлення на громадянина Ігоря Горба, який виступав 3-ю особою у справі за адміністративним позовом Костянтина Корнєва до міської ради.

6 грудня 2017 року цей позов було задоволено частково: суд постановив визнати протиправними дії Дніпровської міської ради щодо несвоєчасного розгляду клопотання про надання дозволу на розроблення землеустрою від 07.09.2016р. У задоволенні решти вимог Корнєва (а саме: визнання протиправними дії міської ради, скасування її рішення та запису про державну реєстрації земельної ділянки) — відмовлено.

Журналісти зацікавилися особою Ігоря Горба, та у відритих джерелах знайшли про нього декілька фактів.
По-перше, він депутат Шевченківської районної ради у місті VII скликання від Дніпровської міської організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», по-друге — Голова постійної депутатської комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Також Ігор Горб є керівником Благодійного Фонду «Небайдужі Серця», що займається захистом прав дітей, дітей-сиріт, людей з інвалідністю та переселенців з Донбасу.

Костянтин Корнєв наголошує, що Дніпровська міська рада проігнорувала його права: зокрема, відповідно до п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачається першочергове право учасників бойових дій на відвід земельної ділянки. Зі свого боку постійна комісія з питань архітектури, містобудування та земельних відносин на заяву Корнєва відповіла, що не має можливості визначити його перевагу у подальшому оформленні земельної ділянки. При цьому було повідомлено, що громадянин Горб І.Ф. отримав дозвіл на розроблення проекту землеустрою раніше — 13.07.2016 року, а Корнєв К.О. — 15.02.2017, хоча його клопотання було подано до міської ради 07.09.2016р. Проте замість місячного терміну його розглядали майже півроку.

До речі цікавим є факт, що восени 2017 року на сайті Генеральної прокуратури України було розміщено інформацію щодо одержання головним спеціалістом одного з відділів Департаменту з роботи з активами Управління земельних відносин Дніпровської міської ради неправомірної вигоди у розмірі 10 тисяч грн за сприяння в отриманні права власності на земельну ділянку у місті Дніпрі.

І мертві оживуть

У процесі погодження меж ділянки до представників суміжних землекористувачів ніхто не звертався крім Корнєва. 22 грудня 2016 року в акті встановлення та узгодження зовнішніх меж земельної ділянки були підписи нібито сусідів даної земельної ділянки. Хоча в цьому ж акті (№301212) від 22.12.2016 року стоїть підпис особи, яка померла 29.04.2015 року.

Стосовно цього факту було відкрито кримінальне провадження, проте за словами Костянтина Корнєва, постійно відбувались речі, які унеможливлювали розгляд справи. «Прокурори вже другий рік не виконують власних вказівок, а депутата Горба навіть не допитали як свідка», — сказав він. Ігор Горб, зі слів військового, вважає, що Корнєв не має ніякого права на дану земельну ділянку та не повинен перешкоджати оформленню, навіть більше: через те, що Корнєв проживає недалеко від сусідів даної земельної ділянки депутат вважає, що всі вони у змові. У заяві начальнику Шевченківського відділення поліції Дніпровської області депутат стверджує, що Корнєв всіляко перешкоджає процесу оформлення землі, а ще вимагає грошей. Судовий процес і кримінальне провадження тривають з осені 2017 року. За цей час кримінальне провадження закрили, а земельна ділянка відійшла у власність депутата. А він відразу її продав. За словами Корнєва, у квітні за підтримки організації “ЗОВ” була змога врегулювати справу мирним шляхом. «Я мав забрати позов щодо кримінального провадження із поліції, а Горб мав забрати з міськради свої документи на оформлення земельної ділянки. Проте умови виконав тільки я», — розповів військовий. Дніпровський департамент з роботи з активами звернув увагу, що нібито Корнєву «неодноразово пропонувалось, як учаснику антитерористичної операції інші земельні ділянки». Проте він заявляє, що таких випадків не було.

Учасник бойових дій навіть писав лист Петру Порошенко, як президенту та лідеру партії. Але це ніяк не вплинуло на ситуацію. Власне з Ігорем Горбом Костянтин спілкувався небагато. Під час розмови депутат відмовився визнавати факт підробки підписів сусідів. Мовляв, це лише здогадки Корнєва. А на останнє погодження (30.01.2019р.) Горб не з’являвся взагалі. «Я маю право першочергового відводу. І випередження депутатом сталось внаслідок безвідповідальності міськради. Після першої інстанції суду було зазначено, «що відповідач як суб’єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, а тому у задоволенні позову слід відмовити”. Впродовж всього часу існування цієї справи відбуваються абсурдні речі. 30 січня нинішнього року суд виніс рішення скасувати рішення першої інстанції, визнати порушення процедури розгляду мого звернення, в інших позовних вимогах мені відмовлено, оскільки вони вважають, що даний спір перебуває у площині цивільного, а не адміністративного провадження. Через 10 днів (від 30.01) буде повний текст ухвали. Власне його я і чекаю, аби зрозуміти, які аргументи будуть наведені цього разу», — розповів Костянтин Корнєв.

Результат зістрічі з депутатами

Ігоря Горба на засіданні не виявилося, натомість присутні депутати розв’язали таку гучну дискусію, щодо його присутності, що все не могли з’ясувати навіть між собою статус свого находження на засіданні. Чи то є робота, чи лише соціальний статус…

Ну а що стосується Горба, то виявилося, що його і на засіданнях ніхто давним давно не бачив, та де він знаходиться – ніхто не знає. Особливої зацікавленості вирішити справу неправомірного поводження колеги інші депутати також не виявили, все, на що погодилися – взяти контакти потерпілого та зателефонувати в разі появи останнього на подальших засіданнях.

Історія Костянтина Корнєва яскраво ілюструє ставлення влади до українських бійців та неготовність держави віддати належне людям, які були готові віддати за неї життя.

Источник: aspi.com.ua
DneprNews.info

Комментировать

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НА ВЕРХ