Правильний догляд за брекетами -– особливості та слушні рекомендації

Догляд за брекетам

Процедура з вирівнювання зубів і виправлення прикусу – найбільш триваліша і складна в стоматологічній практиці. Брекети вважаються дорогим задоволенням, тому так важливо дотримуватися правил гігієни і не забувати про регулярне очищення цієї системи. Догляд за брекетами включає в себе контроль за харчуванням, чистку зубів спеціальними пристосуваннями, а також виключення із раціону продуктів, які можуть пошкодити або деформувати конструкцію в ротовій порожнині.

У перші дні після того, як стоматолог зафіксує систему, пацієнти відчувають певний дискомфорт. Неприємні відчуття від носіння брекетів проходять в середньому через тиждень. Однак, це все індивідуально. Буває так, що пацієнту доводиться приймати знеболювальні препарати протягом 5-7 днів, поки біль не вщухне, після чого він ще тиждень або два адаптується до ортодонтичної конструкції. Рано чи пізно людина звикається з нею, але важливо після її встановлення ретельно слідкувати за гігієною ротової порожнини і неухильно дотримуватися рекомендацій щодо того, як чистити брекети, щоб запобігти розвитку карієсу та інших стоматологічних захворювань.

Як доглядати за брекет-системою після установки?

Кожна людина з дитинства знає, що чистити зуби необхідно якісно. З брекетами зробити це стає трохи складніше, але все ж реально. Отож, про те, як доглядати за брекетами, розкажуть прості правила, які допоможуть очистити ротову порожнину з конструкцією всередині без проблем і особливих зусиль. Таким чином:

  1. Знадобиться V-образна щітка для чищення зубів з брекетами. За її допомоги кругові і вертикальні рухи стають простими, при цьому очищається не тільки поверхня зубів, але й ясна та брекет-система.
  2. Ділянки між яснами і конструкцією слід очищати більш старанно і в той же час обережно.
  3. Особливу увагу варто приділити частинам дуги, замкам, гачкам, здійснюючи нескладні рухи за допомогою зубної щітки.
  4. Також заздалегідь потрібно запастися спеціальним скребком або зубною щіткою з ребристою поверхнею з іншого боку від щетинок, щоб можна було видаляти наліт з язика.

Щітки для догляду мають бути виключно з м’якою щетиною, яка максимально акуратно буде діяти на брекет-систему і порожнину рота. Особливо важливо подбати про йоржики для брекетів, вони знадобляться відразу після установки конструкції.

Отже, догляд за зубами з брекетами відносно простий, однак щоб все зробити максимально правильно потрібні V-образна щітка, зубна паста для брекетів, вощена стоматологічна нитка, міжзубні йоржики, моно-пучкова щіточка, кишенькове дзеркальце.

До чого призведе погана чистка зубів з брекетами і про що слід попіклуватися в першу чергу?

Розібравшись з тим, як чистити зуби, коли є брекети, залишається тільки дотримуватись цих правил. Погане очищення зубів може призвести до ряду негативних факторів:

  1. Навколо ортодонтического апарату збереться наліт, що містить незліченну кількість шкідливих мікроорганізмів, які виділяють агресивні кислоти. Останні з часом роз’їдають поверхню емалі, після чого на зубах утворюються плями білого кольору, що стають помітними після зняття системи.
  2. Виникають різні стоматологічні захворювання. Наприклад, запальні процеси ясен, які можуть спровокувати більш повільне переміщення зубного ряду, що в свою чергу вплине на термін лікування.
  3. Якщо не доглядати за зубами та конструкцією належним чином, стоматолог може достроково припинити лікування пацієнта і скасувати хворому носіння брекетів. Лікар просто змушений буде вдатися до таких заходів обережності для запобігання розвитку ускладнень і паталогій.

Правильна та ретельна гігієна зубів зробить їх чистими, емаль блискучою, а після зняття ортодонтичного апарату не залишиться жодних слідів. За стан ясен теж можна буде не переживати, оскільки вони не інфікуються, не хворітимуть і не будуть кровоточити.

Також належить дотримуватися й інших рекомендацій щодо того, як правильно доглядати за брекетами, щоби їх не зіпсувати. Для цього варто утримуватися від вживання фарбувальних напоїв, здатних змінити колір апарату, занадто гарячої чи холодної їжі та твердих продуктів.

DneprNews.info

Оцените автора
Новостной портал Днепра
Добавить комментарий